Rejestracja Przypomnij hasło
pl en ru

Menu

Strona Główna Cennik Demo O nas FAQ Jesteśmy w prasie Kontakt
Atrakcyjne szkolenia

Atrakcyjne szkolenia

29.04.2015

Jak zadbać o to, żeby szkolenie było atrakcyjne. Sposobów jest wiele. Są pomoce, filmy, prezentacje, ćwiczenia – cały wachlarz możliwości. Ale czy za każdym razem, jesteśmy w stanie stworzyć nowy materiał szkoleniowy, podejść do zagadnienia inaczej, żeby nie było powtórzeń? Jest to chyba niemożliwe.

Zapamiętywanie również bywa różne wśród słuchaczy. Ktoś dziś zapamięta jedną część, ale innym razem drugą, bo na tym drugim szkoleniu usłyszy coś, co go zainteresuje. Jeżeli szkolenia prowadzi w firmie zawsze ta sama osoba, albo ten sam zespół, to szkolenia okresowe nie będą dobrze przyjmowane, bo trudno uwierzyć, że można z zainteresowaniem kolejny raz słuchać tego samego.

Jeśli wysyła się ludzi na szkolenie na przykład ze sprzedaży, to nie robi się tego wiecznie do tego samego wykładowcy, bo choćby nie wiem jak był dobry, to końcu i jemu skończy się wątek. A jeśli zmienić by szkolącego…. Każdy ma własny styl inaczej akcentuje materiał, będzie miał trochę inne podejście do zagadnienia…. Ciekawość nowego, będzie sprzymierzeńcem służby BHP. Warto spróbować. Jaki nasuwa się wniosek? Jeśli chcemy, żeby pracownicy chętniej uczestniczyli w szkoleniach, nie katujmy ich zawsze tym samym lektorem. Zmiana nikomu nie przyniesie ujmy, wprost przeciwnie…

powrót